Papağanlar

Tukan Kuşları

Tukan Kuşları

Tukan papağanı türleri görüntüleri bakımından ve şirin yapıları sayesinde ilginç hayvan çeşitleri arasında yer alır. Bu nedenle Tukan kuşları pek çok hayvan sever tarafından ayrıntılı bir şekilde araştırılması yapılan kuş çeşididir. Tukan kuşları kuş çeşitleri içinde yer alan oldukça ilginç bir türdür. Özellikle belirtmek gerekir ki bedenlerine göre uzun bir gagaya sahip olmaları ile beraber renkli görüntüleri oldukça ilgi çekicidir. Latin Amerika’ya özgü olan bu kuş türü büyük ve parlak renkli gagaları ile bilinir. Genel olarak bakıldığında vücutlarına göre büyük olan gagalarını nasıl taşıdığı konusunda yapılan araştırmaya göre bedenine göre gagasının hafif bir yapıda olduğu belirtilir.

Beslenme esnasında gagası ile yetişemediği meyvelere ulaşmakta ve ufak hayvanları koparıp yiyebilecek şekildedir. Tukan kuşları çilek yumurta böcek tohum ve ufak sürüngenler ile beslenebilen kuşlardır. Uyuma esnasında sıcak tutmak için gagalarını kürklerinin altına koyarlar. Tukan kuşları hayatlarının büyük bir bölümünü yağmur ormanlarında geçirdikleri ifade edilir. Tukan kuşları nadiren olarak ormanlarda gezinti yaparlar. Beslenme şekilleri omnivor olarak oldukları için diyetleri genellikle meyvelere dayanır. Meyveler haricinde tohum yumurta böcek ve ufak sürüngenler ile de beslendikleri görülür.

Tukan kuşları için yaşam sadece meyve ve oyun ile sınırlı değildir. Tukan kuşlarının dikkat etmesi gereken nokta hususlar arasında Kartallar Şahinler ve baykuşlar bulunur. Boz boğalar ve jaguarlar genel olarak Tukan kuşlarının yuvalarını girerek tahrip ederler. Bu kuşların olağanüstü tasarımı pek çok yırtıcıya karşı savunma konusunda yetersiz kalır.

Tukan Papağanı Fiyatları

Tukan Papağanı Fiyatları

Tukan papağanı fiyatları dolar bazında satışı vardır. Güney Meksika Güney Amerika ve Karayipler’de yaşamlarını sürdüren Tukan kuşları o kadar büyük bir ama bir o kadar da güzel gagaya sahiptirler. O kadar büyük bir gaga ile nasıl dengede durabildiği konusu ise oldukça ilginçtir. Tukanlar isimlerini kendi çığlıklarından almıştır. Çıkarmış oldukları ses kulağa tukano gibi yansımasından dolayı onlara Tukan ismi verilmiştir. Tukan kuşlarının tam olarak 37 türü vardır ve bunlardan en uzun türlüsü olanın boyu yaklaşık olarak 57 ile 58 santimdir. Tukanlar çok kolay bir şekilde evcilleştirilebilir ve oldukça eğlenceli bir hayvandır.

Satılık Tukan Papağanı

Satılık Tukan Papağanı

Satılık Tukan papağanı alıcılara ulaşmadan önce satan kişiler tarafından veterinerlere götürüp kontrolü sağlandıktan sonra satışı yapılır. Tukan kuşu alacak olanlar satıcı tarafından tüm kontrollerin yapıldığına dair bilgileri aldıktan sonra satış işlemini gerçekleştirmesi alıcının yararına olacaktır. Tukan kuşları ülkemizde yer almadığı için satışı genellikle yüksek fiyatlar üzerinden gerçekleştirilir. Tukan kuşları özellikle tropik bölgelerde yaşayan hayvan çeşitlerindendir. Meksika’nın güneyinde başlamak ile beraber Orta Amerika boyunca yaşam alanları mevcuttur. Özellikle tropikal meyveler ile ve hayvan çeşitleri ile beslenmesini gerçekleştiren bu kuşlar tropik bölgelerde yaşamlarını devam ettiren canlı çeşididir.

Bundan dolayı nadir bulunan ve aynı zamanda koruma altında yer alan kuş türleri içinde yer alıyor. Tukan kuşları hayvan ticareti ile uğraşan kişileri görüntüleri ile cezbettikleri için yakalanarak satışının gerçekleştiği bir kuştur. En tanınmış tropikal kuş olan Tukan reklam konusu ile uğraşanlar ve işletmelerce başarılı bir şekilde görselliği kullanılan eğlencelerin sembolüdür.

Tukan Papağan Kaç TL?

Tukan Papağan Kaç TL?

Tukan papağan kaç TL olarak satışa çıkarılması sitelere göre ve Tukan kuşunun özelliklerine göre değişir. Genel olarak Tukan kuşu piyasasında farklılık söz konusudur. Tukan kuşları görüntüleri itibarıyla alıcıların her zaman dikkatini çekmiştir. Büyük ve parlak renkli gagaları ile çok dikkat çekici olan bu kuşların gagaları bal peteği şeklinde bir yapısı olduğu için çok hafiftir. Tukan kuşlarının bir diğer bir özelliği ise kendi aralarında sosyalleşmek için çıkarmış oldukları seslerdir. Çiftleşme seslerini, tanıdıkları, yavrularına, yöneldikleri ve diğerlerinin yaklaşmaması için çıkarmış oldukları ses modülasyonunu kullanırlar.

Tukan kuşları canlı ve neşeli olduklarında çok gürültülü sesleri ile kendilerini ön plana çıkarırlar. Toco Tukanları diğer Tukan çeşitleri haricinde oldukça barışçıl kuşlardır. Vakitlerinin büyük bir bölümünü sakin ve sükûnet için de geçirirler. Sadece çok mutlu oldukları zaman ya da bir olaydan korku yaşadıkları esnada gürültülü olarak ses çıkarırlar. Tukan kuşları papağanlar gibi ses tekrarı yapmazlar. Kelime oluşturma yetenekleri bulunmaz. Fakat başka yollar ile iletişim sağlamayı başarırlar. Yetişkin olan Tukan kuşları kendilerini ifade edebilmek için iki farklı ses çıkarırlar. Çıkarmış oldukları baskın gürültüleri onların mırıltısıdır.

Tukan Papağan Sahibinden

Tukan Papağan Sahibinden

Tukan papağan sahibinden olarak da satışı vardır. Sahibinden satışı yapılan Tukan kuşları genellikle ticari amaçlı gerçekleşir. Tukan kuşlarının son zamanlarda alıcıları çok fazla olduğu için her zaman sahibinden ya da diğer yöntemlerle Tukan kuşunu satın alabiliyor. Omnivor olarak beslenen Tukan kuşları genellikle çeşitli meyveler tükettiği için evcil olarak evde bakımı da kolay olabiliyor. Hem etçil hem de otçul olarak beslenen bu kuşlar böcek ve ufak sürüngenleri de tüketebiliyor. Tukan kuşları görüntüleri itibarıyla hayvan ticareti ile uğraşan kişileri cezbeden görüntüye sahiptir.

Tukan Papağan Satılık

Tukan Papağan Satılık

Tukan papağan satılık olarak bakıldığında pek çok yerde ve sitede satışının gerçekleştiğini görebilirsiniz. Ülkemizde en özel ırklardan olan Tukan kuşları sahiplerine ulaşmadan önce özel veteriner tarafından kontrol edilip mikro chip’i takılarak abi pasaportu karantinasını tamamlayıp tüm testlerden aynı zamanda dışkı testlerinden de geçirilir. Parazit tedavisi ve önemli olan ilk aşılar uygulandıktan sonra müdavimlerine satışa çıkarılır. Satılık Tukan papağanı yurt içi ve yurt dışı gönderimi için aynı gün içinde ister Türk Hava Yolları ile isterseniz diğer anlaşmalı olunan otobüs firmaları ile alıcılarına gönderimi sağlanır. Tüm Avrupa Birliği ülkelerine de teslimatları yapılan Tukan kuşlarının istenilen ülkeye talep üzerine gönderimi mevcuttur.

Tukan Papağan Ucuz

Tukan Papağan Ucuz

Tukan papağan ucuz olarak zaten alınması için birçok alıcı ile internet üzeri ya da yüz yüze görüşme sağlandığında özelliklerine göre uygun Tukan kuşunu temin edebilirsiniz. Tukan kuşu özellikle meyve ağırlıklı beslendiği için evde bakımları kolaydır. Son zamanlarda Tukan kuşlarını sahip olan kişi sayısı fazlalaşmıştır. Görüntülerinin ilginç ve güzel olması Tukan kuşu alımlarının en büyük sebebidir. Yaşam alanlarında Tukanlar ağırlık olarak meyvecildirler ve meyve ağaçlarının tohum dağılımında önemli rol oynarlar.

Tukan Kuşu Fiyatları

Tukan Kuşu Fiyatları

Tukan kuşu fiyatları piyasa değeri yaklaşık olarak 25 bin lira olduğu belirtiliyor. Tukan kuşları Tukangiller familyasından olan Güney Amerika’nın tropikal ormanlarında hayatını devam ettiren kırmızı uçlu siyah büyük ve gösterişli gagalı güçlü ayaklı kısa ve yuvarlanmış kanatları yer alan 4 ile 5 renk tüyü tonu bulunan bir kuştur. Görüntü bakımından farklı bir görünüme sahip olan Tukan kuşları pek çok kuş sever tarafından ilgi ile araştırılması yapılır.

Tukan Papağan İlanları

Tukan Papağan İlanları

Tukan dikkat çekici özellikleri arasında devasa gagaları tüylerinin çarpıcı renkleri de ön planda yer alan özelliğidir. Satılık Tukan papağan ilanları içerik olarak genellikle Tukan türünün gagasının renginin özelliği detaylı bir şekilde belirtilir. Ayrıca verilen ilanda bu kuşun aşılarının bakımlarının yapılıp yapılmadığına dair ayrıntılı olarak bilgiler de yer alır.

3.5 2 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle