Papağan Fiyatları

Senegal Papağan Fiyatları

senegal papağanı sahibinden

Evcil hayvan beslemeyi sevenlerin tercihlerinden biri de kuşlardır. Papağanlar da farklı görünüşleri ve özellikleri ile dikkat çeken kuş türüdür. Papağan sahibi olmak isteyen hayvan severler özelliklerini araştırarak tercih yapmaktadır. Birçok papağan cinsi vardır. Senegal papağanı da farklı özellikleri ve görünüşüyle beğenilen papağan cinslerinden biridir.

senegal papağanı satılık

Birçok özelliği olan bu sevimli papağanların fiyatları diğer papağan türlerine benzemektedir. Senegal papağanlarına 500₺‘ye de 5.000₺ değerinde fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Hangi tür papağan olursa olsun rengi, tüyü, bakımı, eğitimi ve sağlık durumuna göre bölgeye göre fiyat değişiklikleri olacaktır.

Senegal Papağanı Özellikleri

Senegal papağanının, kafa, boyun, yanak ve gırtlak bölgesinin rengi gridir. Gövde kısmındaki renkler ise sarı, turuncu ve yeşildir. Yavruyken gözleri siyah koyu renklidir. Papağan büyüdükçe göz irisinin çevresinde sarı halka oluşur. Dişisi ve erkeği aynı renktedir.

senegal papağanı ne kadar

Yetişkin Senegal papağanının boyu ortalama 25 cm’dir. Ağırlığı ise 130-160 grama kadar çıkar. Yaşam süreleri ortalama 25-30 yıldır. Yasam koşulları iyi olursa 45 yıla kadar yaşayabilir.

senegal papağanı kaç tl

Senegal Papağanı Konuşur Mu?

Diğer papağan cinslerine göre daha sessizdir. İnce bir sesi vardır, sürekli ses çıkarmasa da gün içinde belli saatlerde tiz sesler çıkarabilir. Konuşma yeteneği çok iyi değildir. Aldığı eğitime göre bir kaç kelimeyi taklit edebilir. Bu kuş türü çok iyi konuşmasa da hareketlerinizi taklit edebilir. Senegal papağanının bir özelliği de ıslık çalmasıdır.

senegal papağanı fiyatları

Gün içinde kafasını sırtına döndürmüş vaziyette 12 saat uyuyabilir. Senegal papağanının kuluçka süresi 26-28 gündür. Bu sevimli papağan sahip olmak isterseniz senegal papağan fiyatları hakkında üreticilerden ve web sitemizden bilgi almanız mümkündür.

senegal papağanı fiyatı

Senegal Papağanı Nasıl Beslenir?

Senegal papağanı Afrika’da yaşayan bir kuş türüdür ve çok uzun uçamaz. Sadece yem bulmak için doğal yaşam alanında kısa meraklı uçuşlar yapar. Doğal yaşam alanında tahıl ve fıstık tarzı yiyecekleri yiyerek beslenirler. Evlerde beslenen bu papağan türü için yer fıstığı iyi bir seçimdir.

Meyveler, tahıllar, kuru yemişler, hazır papağan yemleri ve yeşil gıdalar Senegal Papağanına verilebilir. Papağanlar sahibi olmak istiyorsanız, senegal papağan fiyatları ve özellikleri hakkında da web sitemizde pek çok bilgiye ulaşarak kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Senegal Papağan Fiyatları
Senegal Papağan Fiyatları 2016
Senegal papağanları batı avrupa ülkelerinde oldukça fazla tercih edilmektedir. Sevecen davranışları kafes içerisinde bile komik haller sergilemektedir. Bu sevecen papağan türü 2016 yılında 500₺ ile 700₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2017
Senegal papağanları komik halleri sevecen tavırları ile her geçen yıl fiyatı artmaktadır. 2017 yılı içerisinde senegal papağanları 800₺ ile 1.200₺ arasında sahiplendirme yapılmaktadır.
Senegal Papağan Fiyatları 2018
Afrika kökenli bir papağan türüdür. Satılık Senegal papağanı araştırması yapanlar için çok uygun fiyatlı seçenekler bulunmaktadır. Senegal papağanı 2018 yılı içerisinde 1.200₺ ile 1.500₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2019
Senegal papağanı fiyat konusu bu papağan türünü sevenlerin çok fazla sorduğu sorular arasındadır. Fiyatlar her yıl yeniden güncellenmektedir. 2019 yılı içerisinde senegal papağanları 1.500₺ ile 2.000₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2020
Bu konuda net bir bilgi verilmesi pek mümkün değildir bu yüzden her yıl değişen fiyatlara bakılarak karar verilebilir. Yıllara göre papağan fiyatları için web sitemizi takip ediniz. Diğer papağan ırklarına göre daha sessiz ve sakindir. 2020 yılı içerisinde 2.500₺ ile 3.000₺ arasında değişen fiyatlarla sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2021
Senegal papağanı fiyat konusu bu papağan türünü sevenlerin çok fazla sorduğu sorular arasındadır. 2021 yılı içerisinde senegal papağan fiyatları 3.000₺ ile 3.500₺ arasında değişen fiyatlarla sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2022
Senegal Papağanları farklı görünümleri ve özellikleri ile dikkat çeken papağan türleri arasındadır. Pek çok papağan türü vardır. Senegal papağanı, farklı özellikleri ve görünümleri ile beğenilen papağan ırklarından biridir. 2022 yılı içerisinde senegal papağan fiyatları 3.500₺ ile 4.000₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Senegal Papağan Fiyatları 2023
Senegal papağanları doğal ortamlarında buldukları tohum, meyve ve yemişleri ile beslenir. Ev ortamında kuruyemiş, meyve, papağan yemi ve sebze ile beslenmesi uygundur. Senegal papağanları fiyatı 2023 yılı içerisinde 5.000₺ ile 7.000₺ arasında fiyat aralığında sahiplendirme yapılmaktadır.
Senegal Papağan Fiyatları 2024
Senegal papağanları, canlı renkleri ve dostane kişilikleri ile evcil hayvan sahiplenmek isteyenlerin tercihleri arasında yer alır. 2024 yılında, Senegal papağanlarının fiyatları genellikle 4.500₺ ile 5.500₺ arasında değişmektedir. Bu sevimli ve enerjik kuşları sahiplenmek isteyenler için uygun fiyatlı bir seçenek sunmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Senegal Papağanı 4.500₺ - 5.500₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle