Papağan Fiyatları

Ara Papağanı Fiyatı

Ara Papağan Fiyat

Evcil hayvan beslemeyi daha keyifli hale getirmek isteyenlerin tercihlerinden biri de papağanlardır. Papağanlar yetenekleri ve farklı görünüşleriyle hayvan severlerin ilgisini çekmektedir. Bir çok papağan cinsi bulunmamaktadır. Bu cinslerden biri de Ara Papağanıdır.

Bu kuş türü cinsleri arasında en yetenekli ve en sevimli olanlardan biridir. Bu nedenle en çok satın alınanlar arasındadır. Ara Papağanı Fiyatı da 5.000₺ ile 25.000₺ arasında değişmektedir. Görünüşü ve yetenekleri ile çok sevilen bu kuş türü farklı özellikleriyle de ilgi görmeye devam etmekte ve gün geçtikçe daha çok kişi tarafından satın alınmaktadır.

Ara Macaw Papağanı Fiyatları

Ara Papağanı Konuşur Mu?

Papağan denilince ilk akla gelen konuşan kuş olmaktadır. Bu nedenle papağan besleyen kişilerin konuşma yeteneği ilanları tercih etmektedir. Ara Papağanı da papağan cinsleri arasında en yetenekli olanıdır. Güzel bir eğitim alırsa konuşabilir. Çok fazla kelimeyi taklit edebilir. Sahibine alıştığı zaman ona bağlanır ve ayrılmak istemez.

Hatta sahibi ile bazı zekâ oyunlarını da oynayabilir. Sahibi tarafından kolaylıkla eğitilebilir. Seslerinde çok yüksek ve rahatsız edici değildir. Bu nedenle evde gayet kolay ve keyifli bir şekilde size arkadaşlık edebilecek bir papağan cinsidir. Ara papağanı fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için internetten ve petshoplardan araştırma yapabilirsiniz.

Macaw Papağanı Yavru Fiyatları

Ara Papağanı Nasıl Beslenir?

Sevimli ve yetenekli bir papağan olan Ara Papağanı beslemesi de kolaydır. Öncelikle yasam alanı temiz ve bakımlı olmalıdır. Böylece daha sağlıklı ve uzun ömürlü olurlar. Keyifli büyüyen papağanlar daha yetenekli olacaktır. Taze meyve ve sebze ile beslenebilirler. Papağanlar, Papağan yemi ve kuru yemişleri de severek yerler.

Ara Papağanı Fiyatı

Ara Papağanlarının Özellikleri

Ara Papağanının da kendi arasında cinsleri bulunmaktadır. Sarı mavi ara papağanı, kırmızı sarı ara papağanı ve mavi başlı ara papağanı gibi cinsleri vardır. Cinsine göre 40-90 cm arasında boyları vardır. Asker tenli ara papağanı cinsinin boyu 30 cm’dir. Yeşil kanat olarak bilinen cinsi ise 90 cm boyundadır. En fazla 1000-1200 kilogramağırlığına kadar çıkarlar. Gagaları çok kuvvetlidir. Ara papağanı fiyatları ise cinsine göre farklılık göstermektedir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle