Papağan Fiyatları

Ucuz Jako Papağan

Sahibinden Jako Papağan

Papağanlar birçok kişi için vazgeçilmez ev hayvanlarıdır. Adeta bir arkadaş gibi olan papağanların pek çok türde olanı mevcuttur. Bunlardan biri de jako papağanıdır. Gri Afkira papağanı adı ile anılan jakolar konuşmayı seven ve taklit yeteneği ile görenleri kendilerine hayran bırakan hayvanlardır.

Doğal yaşamda da sürü halinde yaşadıklarından sosyalleşmeye ve gürültüye alışkın olurlar. Jako papağanların farklı türde olanları vardır ve bu noktada da fiyatları değişiklik gösterecektir. Ucuz jako papağan bulma noktasında iyi bir araştırma yapmanız gereklidir.

Sahibinden Jako Papağan Fiyatları

En Ucuz Jako Papağan

Jako papağanların asıl memleketleri Afrika’dır. Ancak Fildişi sahili, Kenya ve Kongo’da da ağırlıklı olarak yaşarlar. Jako papağanların en belirgin özellikleri aşırı derecede zeki hayvanlar olmalarıdır. Kendilerine söylenen ve ezberletilmek istenen kelimeleri kısa sürede hafızalarına kaydederek tekrarlayabilirler. Yarım kilo ağırlığına sahip olan jako papağanların kanatları da oldukça geniştir. Jako papağanları gri rengi ile bilinir ve tanınmaları için bu özellikleri öne çıkar. Ancak kuyruk bölgelerinde farklı renkler de olabilir. Farklı kuşlara göre daha yetenekli ve akıllı olan jakolar sahiplerine düşkün olmaları açısından da fazlasıyla tercih edilir.

Jako papağanlar yavruyken çok daha koyu renkli tüylere ve koyu renkli göz rengine sahiptir. Ancak büyüdükçe hem tüy renkleri hem de göz renkleri açılır. Açık gri tüylere sahip olan jakoların gözleri ise turuncu renktedir. Jako papağanı bakmak isteyen kişilerin sürekli olarak kuşlarıyla ilgilenmeleri gerekecektir. Çünkü jakolar sürekli kendileriyle sohbet edilmesinden ve ilgiden hoşlanır. En ucuz jako papağan için piyasada farklı fiyatları incelemeniz gereklidir.

Sahibinden Satılık Jako Papağan Fiyatları

Jako Papağan Fiyatları En Ucuz

Yıkanmayı çok seven jako papağanları özellikle yaz aylarında sıklıkla banyo yapmaktan keyif alırlar ve su ile oynamaya da bayılırlar. Sıcak bir yer olan Afrika’dan geldikleri için soğuk ile araları hiç iyi değildir. Bu nedenle jako papağanlarının üşütülmemeleri gerekir. Bulundukları ortamın her daim sıcak olması jakoların sağlığı bakımından doğru olacaktır.

Jako papağanları iri olduklarından kafeslerinin büyüklüğü de bir hayli önemlidir. Dar ve sıkıntılı bir alana koyulduklarında rahatsızlık duyar ve sinirlenirler. Bu nedenle kafesleri geniş ve yeterli olmalıdır. Jakolar eve kolaylıkla salınabilir. Çünkü bu kuşlar sahiplerine fena halde bağlı olduklarından kaçma fikrine uzaktırlar. Jako papağan fiyatları en ucuz hali ile bile birçok kişi için pahalıdır.

Sahibinden Jako Papağan

Satılık Jako Papağan Ucuz

Jako papağan edinerek evinde bakmak isteyen kişiler kaliteli yiyecekler seçmek durumundadır. Evde genelde kuru mama ile beslenebilen papağanların en fazla düşkün olduğu yiyecekler ise; haşlanmış yumurta, peynir, fındık, tuzsuz ay çekirdeği, sebze, pişmiş et ve mısır olarak sayılabilir.

Yavru bir jako satın almanız halinde de ilk iki hafta ebeveynleri ile kalmasına müsade etmeniz gerekir. Bu; yavru jakonun sindirim sisteminin güçlü hale gelmesi açısından önemlidir. Sonrasında da beslenmeleri açısından bebek maması verebilirsiniz. Şırınga ile besleyeceğiniz yavru jakonuzun midesi küçük olduğu için fazla miktarda yiyecek vermemeniz gerekir. Yavru satılık jako papağan ucuz olarak karşımıza çıkar.

Sahibinden Satılık Papağan Jako

En Ucuz Jako Papağan Fiyatları

En ucuz jako papağan fiyatları hakkında merak yaşıyorsanız internet siteleri ya da pet shopları dolaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Evde bakabileceğiniz 2 çeşit jako papağan çeşidi vardır. Bunlar kongo ve timneh olarak bilinir. Kongo türünde olan jako papağanlar açık gri renkli tüylere ve yoğun kırmızı gösterişli bir kuyruğa sahiptir.

İri olan kongo papağanlar en fazla tercih edilen türdür. Siyah bir gagaları bulunan kongoların sesleri de çok gür çıkmaktadır. Timneh cinsi jako papağanlar, tongo kadar iri değillerdir. Kemik rengi gagaya sahip olan timneh papağanların kuyrukları kongolar kadar gösterişli ve canlı renge sahip değildir.

Jako Papağan Sahiplendirme

Ucuz Jako Papağan Satılık

Jako papağanlarda en fazla görülen davranış bozukluğu tüy yolma durumudur. Bunun sebebi ise bulundukları ortamdan memnun olmamaları, ilgisiz kalmaları olabilir. Veya tanımadıkları kişilerden gördükleri fazla ilgi de jakoların tüylerini yolmalarına sebep olabilir. Bu hayvanlar genellikle tek bir kişiye çok bağlanma konusunda ustadır.

Kendilerine bakan kişilerin hepsine aynı samimiyeti göstermezler ve aralarından bir kişi seçerek ona âşık olurlar. Hatta kıskanma içgüdüleri nedeni ile o kişinin yakın olduğu kişilerden nefret bile edebilirler. Huzurlu, temiz ve neşeli ortamlardan hoşlanan jakolar ile anlaşmak için huylarına gitmek gerekecektir. Ucuz jako papağan satılık olarak birçok yerde bulunabilir.

Satılık Jako Papağan Sahibinden

Jako Papağan Ucuz

Uzun ömürlü olan bu hayvanlar 70 yıla kadar yaşayabilme özelliğindedir. Fiyat konusunda net bir şey söylemek ise mümkün değildir. Çünkü her papağanın sahip olduğu fiziksel özellikleri ve yetenekleri farklı olduğundan fiyatı da o ölçüde değişecektir.

Ancak genel anlamda ifade etmek gerekirse bir jako papağan satın almak için oldukça fazla para ödemeniz gerekebilir. Çünkü jako demek aslında arkadaş demektir ve sıradan bir kuştan çok daha fazlası anlamına gelir. Sizinle yalnızlığınızı paylaşacak, neşe verecek ve eğlendiren bir kuş olan jako papağan ucuz olmayan kuşlar arasındadır.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir