Papağan Eğitimi

Sultan Papağanı Kafes Oyuncakları

Sultan Papağanı Kafes Oyuncakları

Sultan papağanı, uçmayı seven ve gün içerisinde uzun süre uçan kuşlardır. Uçmayı seven varlıklar olmasından dolayı sürekli olarak kafes içerisinde kalmaktan hoşlanmazlar ve strese girerler. Strese girdikleri zaman bulundukları ortamdan mutsuz olurlar. Streslerini sizlere de yansıtarak mutsuzluklarını direkt olarak anlayabilirsiniz. Erkek olan Sultan papağanları konuşmayı seven yapıda olmasından dolayı gün içerisinde sizlerin öğretmiş olduğu birçok kelimeleri öğrenir ve konuşur, ıslık çalar. Dişiler de ise durum bundan farklıdır konuşma odaklı değildirler ve nadir konuşma görülür. Sultan papağanı hareketli canlılar olmasından dolayı kafes içerisine yerleştirdiğiniz oyuncaklar ile de çok mutlu olurlar. Tüm günlerini en iyi şekilde oyuncaklar vasıtası ile geçirebilirler. Aynı zamanda sizler Sultan papağanın bulunduğu odanın dışına bir oyun alanı yaparsanız da papağanlar rahatlıkla burada oynayabilirler. Kafes oyuncakları arasında en çok tercih edilen oyuncaklar arasında aynalar ve küçük salıncaklar yer alıyor. Sizlerde bu oyuncakları tercih edebilirsiniz.

Sultan Papağanı Oyuncakları

Sultan Papağanı Oyuncakları

Sultan papağanlarınız için oyuncak almadan önce oyuncakların kafes içerisine mi yerleştirileceğini yoksa kafes dışında bir noktaya mı yerleştireceğinize karar vermeniz gerekir. Kafes içerisine yerleştirilen oyuncaklar genel olarak küçük yapıda olan ürünler olmasından dolayı kafesiniz çok küçük ise kısıtlı oyuncaklar almanız gerekir. Oda dışına ve duvara monte edilen oyuncaklar hem işlevselliği hem de eğiticiliği yüksek olmasından dolayı papağanlarınıza da oyunlar ile eğitim verebilirsiniz. Doğal ahşaplardan yapılan stres oyuncakları sultan papağanların en sevdiği oyuncaklardır. Gün içerisinde sürekli olarak bu oyuncaklar ile vakit geçirirler. Çıtalar ile yapılan oyun parkları da Sultan papağanlar için uygundur.

Sultan Papağanı Oyun Alanı

Sultan Papağanı Oyun Alanı

Sultan papağanı oyun alanları ahşap malzemelerden meydana gelen ve büyük bir alan oluşturulan oyun türleridir. Sultan papağanlarınızı ayrı bir oda içerisinde beslerseniz bu oyun alanlarını da rahatlıkla kurabilirsiniz. Kafes içerisinde sürekli kalmalarını engellemek ve gün içerisinde rahatlıkla gezmesini sağlamak için bir oda ya da duvara monte yaparak bu oyun alanlarını kurabilirsiniz. Oyun alanları genel olarak tünelleri olan ve tünellerin kenar kısımlarına dikkat çekmesi için çıngırak koyabilirsiniz. Papağanlarınız bu oyun alanlarına girip çıkarak keyifli gün geçirecektir.

Sultan Papağanı Oyun Alanı Fiyatları

Sultan Papağanı Oyun Alanı Fiyatları

Sultan papağanları oyun alanı fiyatları seçtiğiniz oyuncak alanlarına göre değişiklik gösterebilir. Örnek olarak gösterilecek olur ise büyük bir alan tercih edecekseniz 120 ila 150 TL arasında değişkenlik gösteren tutarlara oyun alanı bulabilirsiniz. Daha küçük bir oyun alanı isterseniz de 80 ila 90 TL’ye kadar oyun alanı bulabilirsiniz. Sizlerde Sultan papağanlarınızın gün içerisinde eğlenmesine katkı sağlamak ve oyun oynamasına yardımcı olmak için sizlerde bu oyun alanlarından tercih edebilirsiniz. İster internet sitelerinden, isterseniz de direkt olarak pet shop gibi noktalardan oyun alanlarını satın alarak evinizin en güzel noktasına koyabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir