Papağan Eğitimi

Papağan Eğitim Videoları

Papağan Eğitim Videoları

Papağanların eğitilmesi için hazırlanmış çok sayıda eğitim setine ulaşmak mümkündür. Bu setler, özellikle ilk kez papağan sahibi olan kişilerin hayvanlarını eğitmeleri konusunda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bazı papağan eğitim setleri sadece ses kaydına dayanırken, bazıları ise video halindedir. Papağanlar, görerek ve duyarak öğrenirler. Daha etkin bir öğrenme açısından videolu olan eğitim setleri daha avantajlıdır. Bu sayede papağanların hem konuşma yeteneklerinin hem de oyun yeteneklerinin geliştirilmesi sağlanabilir.

Papağan Konuşma Eğitimi Video

Papağan sahibi olan kişilerin en çok istedikleri şeylerin başında papağanlarının bir an önce konuşması gelmektedir. Papağanlar her ne kadar doğuştan konuşabilme yeteneğine sahip olsalar da bu yeteneğin ortaya çıkarılabilmesi açısından eğitilmeleri gereklidir. Papağanlarda konuşma eğitiminin başarılı bir şekilde verilebilmesi için videolu eğitim setleri büyük olanaklar sunmaktadır. Bazı papağan sahipleri, kendileri kelimeleri tekrar ederek papağanları konuşmak gibi yanlış bir davranış sergileyebilmektedir. Ancak papağanların doğrudan insanlardan öğrenmeleri daha zordur. Bunun yerine konuşabilen papağanların seslerinin dinletilmesi daha doğrudur. Videolu papağan eğitim setlerinde de genellikle konuşabilen papağanlar kullanılmaktadır.

Sultan Papağan Eğitimi Video

Oyuncu karakterleri ile ön plana çıkan sultan papağanlarının bu yöndeki yeteneklerinin geliştirilmesi için de eğitim videoları yararlıdır. Ancak videolu eğitim seti seçerken sultan papağanları için hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Her papağanın farklı yeteneği ve ihtiyacı olduğundan dolayı, tüm papağanlar için genel geçer olarak hazırlanmış videolar yeterince yarar sağlamayabilir. Örneğin sultan papağanları konuşma konusunda yetenekleri oldukça düşük olan türlerdir. Elbette konuşturulması için bazı eğitimler verilebilir. Ama bu türün ihtiyacı olan temel eğitim konuşma değil, oynamadır.

Sevda Papağanı Eğitimi Video

Eşlerine çok düşkün ve sadık olmalarından dolayı bu isimle anılan sevda papağanları, aynı şekilde bir defa alıştıktan sonra da sahiplerine de çok sadık olmaları ile bilinir. Sevda papağanları suyu çok fazla severler. Özellikle kendileri için hazırlanmış olan küçük havuzlarda saatlerce oyun oynayabilirler. Yalnız yaşamaya alışık olmayan ve yalnız olduğu durumlarda da sürekli olarak mutsuz olan bu türden papağanlar alınırken çift halinde alınması gereklidir. Ayrıca sevda papağanları kafese kapatılmaktan ve sabit kalmaktan da hoşlanmazlar.

Jako Papağan Konuşma Eğitim Video

Geveze papağanlar olarak da bilinen Jako papağanları, konuşma yeteneği en gelişmiş olan papağan türüdür. Sağlam bir eğitim ile bu papağan türünün 250’den fazla kelime ile konuşma kapasitesi vardır. Jako papağanlarında temel eğitim konuşmadır. Bu yeteneğin güçlendirilmesi için videolu papağan eğitim setlerinden yararlanmak en doğru yollardan biridir. Papağan bu eğitim videolarına yalnız kaldığı ve ortamın da sessiz olduğu zamanlarda bakmalıdır. Papağan sahibinin evden çıktığı esnada bu videoyu açarak gitmesi ve papağanın yalnız kaldığı süre boyunca videoyu izlemesi, zaman içerisinde konuşmaya başlamasına neden olur. Jako papağanlarına konuşma eğitimi vermek için eğitim videosu seçerken, deneyimli kişiler tarafından hazırlanmış olmasına da dikkat edilmelidir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle