Papağan Eğitimi

Papağan Eğitim Sesleri

Papağan Eğitim Sesleri

Evcil kuşlar arasında en yetenekli türlerden biri olan papağanlar, iyi bir eğitimden geçirildikleri zaman 250’yi aşkın kelime ile konuşabilmektedir. Bunun yanı sıra insanların ve diğer canlıların çıkarmış oldukları sesleri taklit etme konusunda da papağanlar oldukça başarılıdır. Ancak papağanların özlerinde var olan bu yeteneklerin ortaya çıkarılabilmesi için sıkı ve kaliteli bir eğitimden geçirilmeleri gereklidir. Papağanların eğitimi konusunda deneyimli kişilerden destek olmak önemli bir husustur. Özellikle internette yer alan ve devamlılığı olmayan parça videoları izleyerek papağan eğitmeye çalışmak istenilen sonuca ulaşmaktan uzaklaşmaya götüren bir nedendir. Papağan eğitim sesleri ile papağanlara kelime öğretilmesi ve konuşmalarının sağlanması mümkündür.

jako papağan fiyatları pet shop istanbul

Jako Papağan Eğitim Sesleri

Dünya üzerinde evlerde en çok yetiştirilen papağan türü olan Jako, tüm papağan türleri içerisinde konuşmaya en yatkın olan ve evlere de en kısa sürede uyum sağlayabilen bir türdür. İyi koşullarda beslenmeleri durumunda Jako papağanları 25 yıl kadar yaşayabilmektedir. Nadiren de olsa 70’li yaşları gören Jako papağanları da vardır. Bu papağanın sahip olduğu konuşma ve taklit yeteneğinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi için eğitim setlerine ihtiyaç vardır. Profesyonel kişiler tarafından hazırlanmış olan eğitim sesleri sayesinde konuşma konusunda istenilen seviyeye ulaşılması mümkündür. Ayrıca bu konuda daha detaylı eğitim setleri alarak konuşmanın dışında farklı yönlerden de papağanların eğitilmesi sağlanabilir.

Papağanlar İçin Babacık Konuşma Eğitimi 1 Dakika

Sultan Papağan Eğitim Sesleri

Evlerde beslenilmesi açısından en çok tercih edilen papağan türlerinden biri de sultan papağanlarıdır. Oldukça sosyal bir tür olan sultan papağanları, kalabalık ortamları ve insanları çok sever. Erkekleri büyük ölçüde konuşabilirken, dişileri daha nadiren konuşmaktadır. Özgürlüklerine oldukça düşkün olan sultan papağanları, kafese kapatıldıkları zaman strese girebilmektedir. Sultan papağanı sahibi olmak isteyen kişilerin, onun sürekli olarak açık tutulabileceği bir alana sahip olurlarsa papağanın eğitimi de daha kolay olur. Papağanların eğitiminde en önemli konulardan biri, eğitim için uygun ortamın oluşturulmasıdır. Papağanın kendini rahat hissetmesi ve bulunduğu ortamı benimsemesi, kendisine verilen eğitimleri daha kolay benimsemesine yardımcı olur. Papağanların konuşma eğitimleri açısından, eğitim seslerinden yararlanmak doğru bir tercihtir.

Sultan Papağanı Nasıl Çağrılır?

Sultan Papağanı Aşkım Konuşma Eğitimi 1 Dakika

Sultan Papağanı Eğitim Sesleri

Sultan papağanları oldukça hareketli bir yapıya sahip olan ve oyun oynamayı çok seven hayvanlardır. Hem insanlarla hem de oyuncaklarla zaman geçirmeyi çok seven bu papağanların yaşam alanlarında sürekli olarak oynayabilecekleri oyuncaklar bulunmalıdır. Unutulmamalıdır ki papağan bulunduğu yere kendisini ne kadar ait hissederse, sahibine de o kadar bağlı olur. Bu bağlılık, papağanın konuşması içinde yardımcı olacak bir unsurdur. Sultan papağanlarının konuşturulabilmesi için en doğru yöntem, eğitim seslerinden yararlanmaktır. Ancak bu eğitim seslerinin deneyimli kişiler tarafından hazırlanmış olması büyük bir öneme sahiptir. Papağana ne zaman nasıl davranılacağı konusunda bilgisi olmayan ve ilk defa papağan sahibi olan kişiler, kulaktan dolma bilgiler ile papağanları eğitmekten kaçınmalıdır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle