Papağan Eğitimi

Papağan Eğitim Sehpası

Papağan Eğitim Sehpası

Papağanların zeki ve hareketli yapıları nedeniyle kuş besleyenlerin en çok tercih ettiği türlerden bir tanesi papağanlardır. Papağanlar eve geldiği zaman tam anlamıyla evin neşesini yeniden eve kazandırarak sizlere apayrı bir sevgi bağı ile kurulan bir arkadaş kazandırır. Papağanlar sahiplerine çok düşkün olan varlıklar olmasından dolayı gün içerisinde sürekli olarak sahiplerinin kendileri ile ilgilenmesini isterler. Aksi takdirde strese girerek kendini mutsuz eden papağanlar birçok problem yaşayabilir. Sizlerde papağanları evde beslediğiniz zaman mutlaka papağanınızın eğitilmesine destek olarak onların gelişmesini sağlayın. Eğitime yönelik en çok gelişme gösteren ve güzel bir şekilde eğitildiği zaman kelime öğrenmesi, taklit yeteneği ve çeşitli hareketleri ile kendinden söz ettiren bu papağanlara sehpa eğitimi verebilirsiniz. Papağanların sehpa eğitimi ise şu şekildedir;

Papağan Eğitim Tüneği

Papağanların eğitim sehpaları yüksektir. Aynı zamanda iki tarafında teraziye benzer bir görüntüsü vardır. Papağanlarınızı buraya koyduğunuz zaman teraziye benzer noktanın üzerlerine yemek, su ve benzeri gibi ürünleri koyarak beslenmesine destek olabilir ve beslenme eğitimi verebilirsiniz. Aynı zamanda tahtadan orta bir şeride sahip olmasından dolayı buradan da direkt olarak parmağınıza konmasını sağlayabilirsiniz.

Papağan Eğitim Tüneği Fiyatları

Papağan Eğitim Tüneği

Papağan tüneği, papağanların en çok sevdiği oyuncaklar arasında yer alıyor. İster kendiniz, isterseniz de petshop gibi noktalar üzerinden bu tünekleri bularak sahip olabilirsiniz. Satışa sunulan papağan tünekleri genel olarak uzun katlı olmaktadır. Sizler dilerseniz daha küçük yapılı olanlardan tercih edebilirsiniz. Papağan tüneklerine yerleştirdiğiniz çeşitli oyuncaklar ile papağanların dikkatli olma özelliklerini ortaya çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda tüneğin içerisinde yer alan çeşitli tüneller ile de papağanlarınızın yürüme, tünellerden çıkma ve ayrılma gibi çeşitli eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz. Papağanların var olan özelliklerini ortaya çıkararak bu alanlarda gelişmesini sağlamak oldukça önemlidir. Hem daha fazla konuşmasına destek olup hem de kısa süre içerisinde normal hayata onları adapte ederek geliştirebilirsiniz.

Papağan Tünekleri

Papağan Eğitim Seti

Papağanların birbirinden farklı eğitim setleri mevcuttur. Bu setleri papağanlarınız için tedarik etmek istediğiniz dikkat etmeniz gereken noktalardan bir kaçı ise şudur; Papağanların yaşına göre eğitim seti tercih etmeniz gerekir. Aksi takdirde yaşına göre farklı oyuncak seti aldığınız zaman papağanlarınız bocalayabilir ve gelişme sürecini yarıda bırakabilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için mutlaka papağanınızın yaşına göre tercihte bulunmanız gerekir. Papağan eğitim setleri arasında en dikkat çeken set papağanların uçurulmasına ve gezdirilmesine yönelik eğitimler için gezdirme tasması olan eğitim setlerini tercih edebilirsiniz.

Ayaklı Papağan Tüneği

Böylelikle küçük yaşlardan başlayarak uçmasını sağlayabilirsiniz. Gezdirme tasması genel olarak ev içerisinde yürüme ve ani zamanlarda direkt olarak uçuşa geçmesi kendini savunma altına alması için bu eğitimleri mutlaka yaptırmanız gerekir. Birkaç hafta gerekli olan eğitimler verildikten sonra papağanınızın eğitim ile alakalı olan tüm süreçlerini tamamlayarak öğrettiklerinizi uygulatabilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Lale Okonşar
Lale Okonşar
3 yıl önce

Merhaba, küçük ayaklı tünek arıyorum ama bulamıyorum. Son fotograftaki gibi bir sehpayı nereden bulabilirim lütfen. Jaco muz için.