Papağan Eğitimi

Papağan Eğitim Kafesi

Papağan Eğitim Kafesi

Papağanlar, taklit yoluyla konuşabilen ve birbirinden güzel hareketleri sayesinde sizleri yeniden hayatı sevdirebilen canlılardır. Özellikle ev içerisinde beslendiği zaman evin bir insanı gibi olan papağanlar sahiplerine olan düşkünlükleri ile bilinirler. Papağan familyasının hemen hemen hepsi eğitim odaklı olan ve eğitilebilen türlerdir. Erkek olan papağanlar yaklaşık olarak 20 ila 30 kelime arasında değişebilen kelime öğrenme yetenekleri vardır. Dişilerde durum tam tersidir. Ancak erkeklere kelime öğretmek için mutlaka eğitim ile desteklenmesi gerekir.

Aksi takdirde papağanlarınızın kelime öğrenmesi çok zordur. 2 ila 3 hafta arasında değişen bir zaman diliminde papağanlarınıza sabır göstererek dilediğiniz tüm kelimeleri öğretebilirsiniz. Papağanlarınızın konuşmasından tutun, uçması, yürümesi, hareket etmesi, beslenmesi gibi tüm özellikler papağanların eğitimi ile doğru orantılıdır.

Papağanlar, her ne kadar kafes içerisinde durmayı sevmeseler bile onlara kafes içerisinde çeşitli eğitim oyuncakları alarak onları orada da eğitebilirsiniz. Papağan eğitim kafesleri genel olarak büyüktür. Papağanların burada sıkılması neredeyse imkansızdır. Büyük olan kafes içerisine gagalarını güçlendirmesi için gaga taşı, salıncak ve benzeri oyuncaklar yerleştirerek onların gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Dayang Papağan Eğitim Seti

Dayang Papağan Eğitim Seti

Dayang papağan eğitim seti, ayaklı ve yüksek bir kafesten oluşur. Genel olarak siyah tellere sahiptir. Telli olan bu sete dilediğiniz her türlü oyuncağı yerleştirerek kafes içi eğitim desteği verebilirsiniz. Papağanlar bu sürece kısa süre içerisinde alışarak eğitimlere olumlu karşılıklar verirler. Sizlere sadece profesyonel bir eğitim vermek düşer. Eğer ki ufak bir papağanınız var ve yaşı küçük ise küçük yaşta eğitim vermeniz sizler için daha iyidir.

Küçük yaşta eğitim alan papağanlar büyüdükleri zaman kendinden daha emin ve özgüvenleri yüksek olurlar. Sizlerde zaman kaybetmeden papağanlarınızın eğitimlerini kısa süre içerisinde hemen başlayarak güzel bir eğitim ile papağanlarınızın gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Papağanların Özellikleri Nelerdir?

Papağanların Özellikleri Nelerdir?

Papağanlar bu denli eğitimleri kolay bir şekilde alması ve öğrenmesi sahip olduğu özelliklerinden kaynaklıdır. Bu özellikler şu şekildedir;

  • Dünyada en fazla beslenen ve ev içerisinde bulunan kuş türleridir.
  • Ses taklit etme ve konuşma özellikleri vardır.
  • Özellikle Afrika gri papağanı en çok tercih edilen türüdür.
  • Kuş familyası arasında en zeki türdür.
  • İyi bir eğitim verildikten sonra ve kendinize alıştırdıktan sonra dilediğiniz kelimeleri öğretebilirsiniz.
  • Strese giren bir canlı olmasından dolayı sürekli sahibinden ilgi beklerler.
  • Papağanlarım az konuşsun ama ıslık çalsın istiyorsanız Sultan papağanlarını tercih edebilirsiniz.

Papağanların Eğitimleri

Papağanların Eğitimleri

Papağanlarınızın eğitimlerini dilerseniz kendiniz dilerseniz de çeşitli papağan eğitim setleri ile birlikte öğretebilirsiniz. Eğitim setleri içerisinde ne öğretmek ve papağanınızı hangi yönde geliştirmek isterseniz rahatlıkla bu setleri tercih edebilirsiniz. Papağan eğitim setleri ister internet üzerinden isterseniz petshoplara giderek dilediğiniz eğitim setine sahip olabilirsiniz. Papağanlarınızın eğitimi için güzel bir set oluşturarak papağanlarınızı eğlendirebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle