Papağan Eğitimi

Peluş Oyuncak Papağan

Peluş Papağan

Papağanlar, evlerde beslenen diğer hayvan türlerine göre oldukça farklı bir yapıya sahiptir. Renkli bir görünüme sahip olmaları ve davranışlarının da aynı ölçüde renkli olması nedeni ile oldukça sevilen papağanlar, büyük ölçüde ilgiye ihtiyaç duymaktadır. Özellikle sosyal yönü ile ön plana çıkan bazı papağanlar sürekli olarak insanlarla zaman geçirmek ya da eğlenebilecekleri şeyler yapmak isterler. Her şeyden önce papağan sahipleri, hayvanlarına düzenli olarak zaman ayırmalı ve onların eğlenmesi için farklı aktiviteler yapmalıdır. Papağanların eğlenmelerinin sağlanması amacı ile başvurulabilecek yollardan biri de oyuncaklardır. Özellikle peluş papağan oyuncakları, daha eğlenceli vakit geçirmeleri açısından papağanlara büyük olanak sağlamaktadır.

Sultan Papağanı Peluş Oyuncak

Peluş Papağan Oyuncağı

Özgürlüklerine oldukça düşkün olan ve kafese kapatıldıkları zaman da büyük ölçüde içlerine kapanan papağanlar, sahipleri yanlarında olmasa bile sürekli olarak serbest halde durmalıdır. Papağanların yaşam alanlarında mutlaka farklı oyuncakların yer alması gereklidir. Bu sayede, sahipleri olmadığı zamanlarda bile papağanların canlarının sıkılmaması sağlanabilmektedir. Özellikle tüm gün evde yalnız kalmak zorunda olan papağanlar açısından oyuncaklar olmazsa olmazdır. Hem bütün gün kendisi ile ilgilenen kimsenin olmaması ve hem de zaman geçirebileceği herhangi bir uğraşının olmaması papağanı iç kapanıklığına sürükleyebilir. Bu ise papağanlarda istenmeyen durumların başında gelmektedir. Peluş oyuncaklar ile oynamak ise papağanlara bu durum ile karşı karşıya gelmemeleri için kolay tedbirler almak olanaklıdır.

Peluş Sultan Papağanı

Peluş Papağan Oyuncakları

Papağanlar için tercih edilebilecek çok farklı oyuncak türleri vardır. Ancak bunların içinde peluş oyuncaklar ayrı bir yere sahiptir. Bu ayrıcalıklı konumun en temel nedeni, pelüş oyuncakların sağlık açısından herhangi bir zarar içermemesi ve yumuşak bir dokuya sahip olmasıdır. Bu sayede papağanların oyun esnasında istenmeyen kazalar ile karşılaşmasının önüne geçilmektedir. Peluş oyuncakların tercih edilmesindeki bir diğer fayda ise kolay temizlenebilir olmalarıdır. Papağanlar bu oyuncaklar ile uzun süre oynadıkları zaman kirletebilirler. Bu yüzden de temizlenmesi gerekebilir. Ayrıca içerisinde zararlı organizmaların oluşabileceği ihtimali de göz önünde tutularak bu oyuncakların sıklıkla yıkanması gereklidir.

Peluş Papağan Oyuncakları

Papağan Oyuncakları İle Konuşma Eğitimi

Peluş oyuncaklar, papağanların oyun ve eğlence ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra, eğitilmelerini kolaylaştırması yönüyle de tercih sebebidir. Yumuşak dokuya sahip olmaları nedeni ile papağanların kısa sürede kendileri ile özdeş hale getirdiği bu oyuncaklar, özellikle konuşma eğitiminin desteklenmesi açısından oldukça yararlıdır. Tek başına kalan papağan, bu sürede sürekli olarak peluş oyuncak ile konuşmayı sürdürür. Bu sayede de sahibi yanında olmasa ve eğitim kesintiye uğrasa bile papağanlar konuşma konusunda kendilerini geliştirmeye devam edebilirler. Bu oyuncaklar ile papağanların ne şekilde eğitilebilecekleri konusunda detaylı bilgiye sahip olabilmek için deneyimli papağan eğitmenlerinden destek almak atılabilecek doğru adımlardan biridir. Ayrıca papağan eğitim setlerinde de oyuncaklar ile papağanların nasıl eğitilebileceğine dair bilgiler bulmak mümkündür.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle