Papağan Eğitimi

Papağan Eğitimi Verenler

Papağan Eğitimi Verenler

Evlerine papağan alan kişiler, genellikle papağanın hemen alışmasını ve konuşmasını beklerler. Ancak bu bazen oldukça uzun bir sürecin sonunda gerçekleşebilir. Papağanın konuşmaya ve diğer aktivitelere olan yatkınlığı, bu süreci belirleyecek olan başlıca durumlardan biridir. Bunun yanından papağanların eğitim yolu ile istenilen duruma getirilebilmesi de mümkündür. Bu noktada unutulmaması gereken şey, eğitimin papağanlara yatkın olmadıkları bir özelliği kazandırmak amacı ile değil, kendilerinde var olan yetenek potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Papağanların eğitilmeleri hassasiyet gerektiren bir konudur. Her ne kadar samimi ve cana yakın hayvanlar olsalar da papağanlar bir o kadar da kırılgandır. Bu yüzden eğitim konusunda mutlaka bir uzmana danışılmalı ve destek alınmalıdır.

Papağan Eğitimi

Jako Papağan Eğitimi Verenler

Papağanların eğitilmesi konusunda çok sayıda insan eğitim vermektedir. Ancak papağanlar bir eğitimciye teslim edilmeden önce ya da o eğitimcinin planları çerçevesinde eğitilmeye başlanmadan önce iyi araştırma yapılmalıdır. İnternette normal kullanıcılar tarafından üretilen içerikler ve kulaktan dolma bilgiler ile papağan eğitmeye kalkışılmamalıdır. Bu durum, papağanın küsmesine ve kendisinden beklenilen davranışları göstermemesine neden olabilir. Papağanlar arasında eğitime ve konuşmaya en yatkın olan tür Jako papağanlarıdır. Papağan eğitimi veren çok sayıda kişinin tercihi de bu papağandan yanadır. İyi bir şekilde eğitildiği zaman yaklaşık 250 kelime konuşabilen Jako papağanları için eğitim veren kişileri internet üzerinden bulabilmek mümkündür.

Papağanlar Elde Eğitilir Mi?

Jako Papağan Hareketlerinin Anlamları

Nasıl ki insanlar papağanlarını anlamak için emek gösteriyorsa, esasında papağanlar da kendilerini anlatabilmek için emek göstermektedir. Konuşamadığı dönemlerde papağanlar sıklıkla farklı hareketler yaparlar ve bu hareketlerin her birinin farklı anlamı vardır. Papağan bu yöntemlerle bazen rahatsız olduğu bir durumu dile getirirken, bazen de istekte bulunabilir. Papağanların yapmış olduğu hareketlerin anlamlarının bilinmesi, onun için daha mutlu bir ortam yaratılabilmesi açısından gereklidir. Bu yüzden de papağan eğitimi veren ya da özellikle Jako papağanı eğitimi veren kişilerin deneyimlerinden yararlanılmalıdır. İnsanlarla samimi olmayı ve onlarla zaman geçirmeyi seven Jako papağanları ile anlaşabilmek ve daha yakın bir ilişki kurabilmek açısından onların hareketlerinin anlamlarından yararlanılmalıdır.

Jako Papağanı Eğitimi Nasıl Yapılır?

Papağanları Mutlu Etmek

Her canlı gibi papağanlar da mutlu olabilir ya da istenmeyen durumlar ile karşılaştıkları zaman üzülebilir. Bu büyük ölçüde papağan sahibi olan kişinin davranışları ve ortam ile alakalı bir durumdur. Papağanlar kafeste durmayı asla sevmezler. Hatta kafes ile aynı ortamda olmak bile onlar için sinir bozucudur. Eğer imkân varsa papağan için ayrı ve küçük bir oda ayrılmalı, bu oda tamamen doğal bir konseptle papağan için donatılmalıdır. Papağanın yaşam ortamında ahşap ve yeşilliklerin bol olması önemlidir. Papağanların çok sevdikleri şeylerden biri de müzik dinlemektir. Özellikle ortamın sessiz olduğu zamanlarda papağanlara klasik müzik dinletmek, onlar üzerinde sakinleştirici bir etki yaratmaktadır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Yasar sarıgul
Yasar sarıgul
1 yıl önce

Selam papağan eğitimi veren istanbul ümraniyede veren kim var 0534 490 13 16