Anasayfa / Papağan Türleri / Konuşan Papağan Fiyatları

Konuşan Papağan Fiyatları

Papağanlar taklit yetenekleri ile tanınmış kuş türleridir. Duydukları her sesi taklit edebilirler. Bu konuda yeteneğe sahiptirler. Bazı türlerde taklit yeteneği o kadar kusursuzdur ki evdeki üç farklı kişinin sesini üç farklı şekilde taklit edebilirler. Bir melodiyi hangi enstrümandan duyarlarsa o enstrümanın sesini taklit edebilirler. Papağanların sadece taklit yeteneği yoktur. Bazı papağan türleri oldukça zekidir. Soru algılama ve cevap üretebilme yeteneğine sahiptirler. Nasılsın sorusuna iyiyim diye cevap verebilir ismi sorulduğunda söyleyebilir, kapı çaldığında kim o diyebilirler. Bununla beraber konuşmayan yada taklit etmeyen papağan türleri de vardır. Bu türlerin tıpkı diğer kuş türleri gibi kendilerine has sesleri ve şarkıları vardır.

Konuşan Papağan Fiyatlar:

Pet shoplar da, 80-140 TL arasında değişiyor. Yavru olarak alınırsa, en az 160 TL isterler. Erkekleri iyi eğitimle 10-15 kelime konuşup, çeşitli ıslıklar çalabilir. Dişileri çok nadir konuşur. ilgi isteyen kuşlar iyice araştırılarak almanızı öneririz.

Konu Özeti
Konuşan Papağan Fiyatları
Yazı Başlığı
Konu Açıklaması
Papağanlar taklit yetenekleri ile tanınmış kuş türleridir. Duydukları her sesi taklit edebilirler. Bu konuda yeteneğe sahiptirler.
Yazarı Kim?
Yayıncı Adı(Kaynak)
Papağanlar Portalı
Kaynak Logosu

Ayrıca Kontrol Edin

19 Milyon Yıl Önce Yaşayan 1 Metrelik Papağanın Fosili Bulundu

19 Milyon Yıl Önce Yaşayan 1 Metrelik Papağanın Fosili Bulundu

Yeni Zelanda’nın güneyindeki St. Bathans bölgesinde 2008’de bulunan kuş bacağı fosilinin 19 milyon yıl önce …

Micrositta Cinsi Papağanlar(Cüce Papağanlar)

➥ Micrositta Cinsi Papağanlar(Cüce Papağanlar) ❤

Cüce Papağanlar hakkında ne kadar uzun yıllardır araştırmacılar tarafından belli uğraşlar verilmiş olsa da mâlesef …

Bir Yorum Var

  1. Bu konuda jako ve Kakadu grubuna güvenirim. Akıllı hayvanlar gördüğü duyduğu çoğu şeyi taklit edebiliyorlar, Konuşmayan düz jakolar 1500 tl mimimum konuşan yada 10 ve altı kelime bilen jakolar 2000 tl ye kadar çıkabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.