Papağan Fiyatları

Konuşan Papağan Fiyatları

Konuşan Papağan Fiyatları Hakkında Genel Bilgi

Papağanlar taklit yetenekleri ile tanınmış kuş türleridir. Duydukları her sesi taklit edebilirler. Bu konuda yeteneğe sahiptirler. Bazı türlerde taklit yeteneği o kadar kusursuzdur ki evdeki üç farklı kişinin sesini üç farklı şekilde taklit edebilirler. Bir melodiyi hangi enstrümandan duyarlarsa o enstrümanın sesini taklit edebilirler. Papağanların sadece taklit yeteneği yoktur. Bazı papağan türleri oldukça zekidir. Soru algılama ve cevap üretebilme yeteneğine sahiptirler. Nasılsın sorusuna iyiyim diye cevap verebilir ismi sorulduğunda söyleyebilir, kapı çaldığında kim o diyebilirler. Bununla beraber konuşmayan yada taklit etmeyen papağan türleri de vardır. Bu türlerin tıpkı diğer kuş türleri gibi kendilerine has sesleri ve şarkıları vardır.

Konuşan Papağan Sesleri

Konuşan Papağan Fiyatlar:

Pet shoplar da, minimum 3.000₺ maksimum 25.000₺ fiyat aralığında konuşan papağanları bulabilirsini. Yavru olarak alınırsa, en az aşağı yukarı 3.000₺5.000₺ arasında fiyat verirler Erkekleri iyi eğitimle 10-15 kelime konuşup, çeşitli ıslıklar çalabilir. Dişileri çok nadir konuşur. ilgi isteyen papağanları iyice araştırılarak almanızı öneririz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
cicikus
cicikus
6 yıl önce

Bu konuda jako ve Kakadu grubuna güvenirim. Akıllı hayvanlar gördüğü duyduğu çoğu şeyi taklit edebiliyorlar, Konuşmayan düz jakolar 1500 tl mimimum konuşan yada 10 ve altı kelime bilen jakolar 2000 tl ye kadar çıkabiliyor.

erkan kökcü
erkan kökcü
3 yıl önce

çok güzel papağan