Hayvanlar

Komik Hayvanlar Hangileridir?

Komik Hayvanlar Hangileridir

Bir çok insan hayvanlarla yaşamayı sever. Sosyal medyada bir çok insanın hayvanlar ile videolar paylaştığı bilinir. Kimi zaman televizyondaki olayları gerçek sanıp başını çarpan kediler bazen telefon ekranında karıncaları görüp yutmaya çalışan kurbağa veya sahibi yalayan köpekleri örnek olarak gösterebiliriz. Doğada ve özel mülklerde o kadar çok komik hayvanlar görüyoruz ki bu yazıda olabildiğince komik hayvanlar hangileridir, bir çok örnek bulabileceksiniz.

Minik Dostlar İle İletişim

İnsanlar, hayvanlar ile konuşamasa da aralarında geçen sıcak hareketlilik onların iyi birer dost olmasını sağlar. İnsanlar hayvanlarla empati kurmalıdır. Çünkü iyi bir iletişim empati kurmaktan geçer onların yaşadığını anlamak için biz insanlar kendimizi hayvanların yerine koyup düşünmeliyiz. Konuşamazlar, hissederler, sevgimizi görürler ve karşılık verirler. Ülkemizde herkesin yaşadığı mahalle sokak ve caddede kediler ve köpekler vardır. Onları beslemekten korkmayın, alışır gitmez diye kaygıya düşmeyin. Onlar yaşadıkları çevrede düzen kurarlar. Başka hayvanları bulundukları çevreye sokmazlar. Belirli bir sistemleri olur ve belli bir sayıyı geçmezler.

Komik Küçük Dostlarımız

Komik hayvanları sıralayacak olursak, hiçbir şekilde ayrım yapamayız. Kediler, köpekler, maymunlar, penguenler, ördekler, papağanlar, ayılar ve hatta balıkları örnek gösterebiliriz.

Sahibi tatilde kayarken onunla kaymaya çalışan minik bir köpek. Bir bebek ile sarılarak uyuyan bir kedi. Sırtında bir noel baba oyuncağı olan pitbull görebilirsiniz. Sosyal medyada Birçok örnek verilmektedir. Moraliniz bozukken sosyal ağlar üzerinden bu küçük dostları izlemek sizin de moralinizi yükseltecektir. İnsanların bir çoğu bu sevimli varlıklar sayesinde hayata tutunmaktadır.

Hayvan Hakları

Son zamanlarda iletişim ağlarında birçok hayvana şiddet içerikli videolar görülmektedir. Artık hayvanlara zarar vermek hapis cezası ve yüksek para cezalarına çarptırılma durumlarını beraberinde getirmiştir. Bu yüzden devlet bu konuda yeni yasalar çıkarmıştır. Uymayan vatandaşlar ihbar halinde hak edilen cezaya çarptırılır. Hayvanları sevmeyen insanları sevemez.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle