Papağan Fiyatları

Amazon Papağanı Fiyatları Pet Shop

Amazon Papağanı Fiyatları Pet Shop

Yalnızlıktan hoşlanmayan insanlar evlerinde ses olması için kuş türlerine ilgi duyarlar. Özellikle konuşabilme yetenekleri, taklit yetenekleri gelişmiş olan papağanlar ev içerisinde beslemek için en çok tercih edilen türlerdir. Amazon papağanı fiyatları pet shop da uygun olmasından dolayı istediğiniz zaman satın alarak besleyebilirsiniz. Amazon papağanlar farklı papağan türlerindendir. Kendine has çeşitli özellikler bulunur. Amazon papağanı fiyatları petshop değişkendir ancak her bütçeye uyumlu bir fiyatı vardır.

sarı enseli amazon papağanı fiyatları

Amazon Papağan Özellikleri Nelerdir?

Amazon papağanlar kendi aralarında farklı türlere ayrılır. Sarı enseli amazon papağanı, Küba amazon papağanı, Sarı başlı amazon papağanı, Mealy amazon papağanı, Turuncu kanatlı amazon papağanı, Mavi alınlı amazon papağanı, Sarı alınlı amazon papağanı, Yeşil yanaklı amazon papağanı gibi çeşitli türleri vardır. Her birinin özellikleri farklı farklıdır. Amazon papağanın özellikleri şu şekildedir;

Yeşil yanaklı olarak bilinen amazon papağanları genellikle Amerika ve Teksas eyaletinde bulunuyor. Kırmızı alnı olan ve vücudunun rengine uyumlu görünen yeşil yanakları vardır. Oldukça şirin bir görünüme sahiptir. Sarı alınlı olan amazon papağanlar hassas papağanlardır. Solunum yolu enfeksiyonlarına karşı dikkatli olunması gerekir.

sarı enseli amazon papağanı satılık

Profesyonel eğitim aldıktan sonra arkadaşlık ilişkilerini iyi bir şekilde yönetebilir. Mavi alınlı olan papağanların taklit yetenekleri çok gelişmiş olup çok fazla gürültü yapan papağanlardır. Evde beslenmeye en uygun olan papağan türü turuncu kanatlı amazon papağanıdır. Hem küçük hem de sessiz yapıları vardır. Doğada sıklıkla rastlanan bu türü her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

sarı alınlı amazon papağanı satılık

Amazon Papağan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Amazon papağanların taklit etme yetenekleri en çok gelişmiş olan türlerdir. Genel olarak tüm amazon papağan türleri göz önüne alındığı zaman yeşil renkli olan türleri daha fazladır. 30 tane alt türünün olduğu bilinse de en çok bilinen 9 alt türü vardır. Bu türlerden bir kaçı Türkiye ve çevresinde bulunarak piyasa üzerinde satışa sunulur. Amazon papağanı fiyatları her bir türüne göre belirlenen farklı fiyatları vardır. Sizlerde amazon papağan türlerinden almak isterseniz sizler için uygun olan özelliklerine bakarak hangisi size uyumlu ise o türünü satın alabilirsiniz.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir