Kakadu Papağanları, Sultan Papağanı

Satılık Sultan Papağanı

Satılık Sultan Papağan

Sultan Papağanı, kökeni Avustralya’ya dayanan, geçmişte Hollanda’ya getirildikten sonra tüm dünyaya buradan yayılmış olan Kakadu familyasına ait bir kuş cinsidir. Ortalama ömrü yaklaşık 20 yıl olan Sultan Papağanı, Pearl, Gri, Albino, Beyaz gibi birçok çeşide sahiptir ve evlerde kolaylıkla beslenebildiği için sıklıkla tercih edilen bir evcil hayvandır türüdür. Erkek olanları baş kısımlarındaki turuncu halkalar daha koyu iken, dişilerde daha soluk ve açık renktedir.

Satılık Sultan Papağanı

Satılık Sultan Papağanları
Sultan Papağanı bakımı konusunda ilk dikkat edilmesi gereken nokta tıpkı diğer papağan türleri gibi sosyal canlılar olduklarından bir eşle birlikte beslenmeleridir. Aksi takdirde yalnız büyütülen Sultan Papağanı hiçbir zaman evcilleşmeyebilir ve hırçın tavırlar sergileyebilirler. Papağan türünde erkekler dişileri sesleriyle etkiledikleri için daha çok ve yüksek sesle öterler.

Sultan papağanı alırken nelere dikkat etmeliyim?
+ Alacağınız kuşu diğerleriyle birlikte inceleyip eşi olmamasına dikkat edin, daha sonra ayrı bir kafese alarak dışkılamasını bekleyin kontrol edin. Tüyleri eksiksiz ve parlak olmalı, kabarık olmamalı, gözler tam açık ve sağlıklı gözükmeli, burunda akıntı olmamalı, ayakların ikisi de yere tam basmalı, nefes alışı sakin ve normal şiddette olmalıdır.

– Sultan papağanı fiyatı nekadardır?
+ Yaşadığınız bölgeye göre ortalama 100 ile

130 tl arasındadır. Beyaz gagalıların fiyatı biraz daha yüksek olabilir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşü “Satılık Sultan Papağanı

  1. Papağan Sahibi Talha Özman Talha Özman dedi ki:

    Bizim evin yakınlarındaki petshopa gittim geçenlerde sultan fiyatlarını sorayım dedim bir de kuşlara bakayım dedim nasıl durumları, içeri girdim sultanların olduğu yere gittim hayvanlar hayata küsmüş hiç bir canlılık yok elini uzatınca gagasını kaldırıyor ayrıca bir e fiyat sordum 180 TL dediler, Üretici arkadaşlarım var o kadar emek veriyolar 50 günde ancak büyüyüp satılacak hale geliyor 150 tl den satıyolar anlamış değilmiş bu petshopcuların daha uyguna vermesi gerekmiyor ki zaten hayvanların hali de hal değil yani.