Afrika Papağanları

Jako Papağan Kafesi

Jako Papağan Kafes Çeşitleri

Papağan, size alıştığı zaman, çok iyi bir ev arkadaşı olabilir. Fakat unutmamanız gerekir ki bu iri dostlar aynı zamanda son derece hassastırlar. Onlara özenli ve temiz bir bakım sağlamalısınız.

İşte papağan bakımında işinize yarayacak ipuçları:

Suyunu ve yemini temiz tutun

Yem ve su kaplarını her gün temizleyerek, içine taze su ve yem koyun.

Kafesi düzenli olarak temizleyin

Kafesin dibine gazete kağıtları sererek 2-3 günde bir bu kağıtları değiştirebilir ve temizlik işini kolaylaştırabilirsiniz. Kabuk, çekirdek gibi yiyecek artıklarını, dağılmış oyuncakları da kafesten düzenli olarak temizlemeyi unutmayın. Ayrıca kafeste tuttuğunuz oyuncakların temiz olmalarına özen gösterin. Kafes temizliği yaparken, kuşlar için zararlı olmayan dezenfektanları kullanın.

Oyuncaklarını farklı yerlere koyunuz

Papağanınızın oyuncaklarını temizledikten sonra onları farklı yerlere yerleştirin. Papağanlar hem çok meraklı hem de çok zekidirler etraflarında değişiklik olmasından hoşlanırlar.

Jako Papağan Kafesi Fiyatları

Jako papağanı kafesi büyük ve yapımı oldukça zahmetli olabilir. Jako papağanı fiyatları minimum 300₺‘den başlıyor özelliklerine göre fiyat yükselmektedir. Jako papağanı kafesi ikinci el ve jako papağanı kafesi sahibinden veya letgo gibi uygulamalar üzerinden de satın alabilirsiniz. Bir jako papağanı kafesi nasıl olmalı gibi sorulara sık sık duymaktayız. Jako papağanı büyük papağan cinsleri arasındadır. Jako papağanı kafesi papağanın içeri de çok zaman geçireceği için kanat açma esneme gibi rahatlama kanat çırpma hareketlerini rahatlıkla yapabildiği bir kafese sahip olmalıdır. Jako papağanı kafes fiyatları minimum 300₺‘den başlayıp 2.000₺‘ye kadar çıkmaktadır.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir