Papağan Fiyatları, Papağanlar

N11 Papağan

n11 papağan yemi

Papağanlar İçin Kullanılan Malzemeler

Papağanlar hem beslenme hem de sağlıklı büyüyebilmek için çeşitli malzemelere ihtiyaç duyan hayvanlardır. Yaşam koşulları ne kadar iyi olursa o kadar uzun süre hayatta kalabilen bu canlılar için kafes son derece önemlidir. Farklı boyutlarda üretilen kafesler papağan cinsine göre de seçilebilir. Yavruluk döneminde çok büyük kafeslere ihtiyaç duyulmasa da ilerleyen süreçlerde papağanların rahat edebilmesi için mutlaka geniş kafeslere ihtiyaç vardır. Modeller oldukça geniş bir skalada kullanıcıya sunulur. Ayaklı olarak üretilen ya da asma şeklinde tasarlanan kafesler odanın bir köşesinde estetik bir duruş ortaya çıkarır. Kaliteli tasarımlardan oluşan bu kafeslerin temizlenmesi de son derece basittir. Gold, gümüş, beyaz, sarı gibi farklı renk tonları olan kafesler bulabilmek mümkündür.

n11 papağan kafesi

Papağan malzemeleri içerisinde banyoluk ve yemlikler de son derece önemlidir. Banyoluklar istenirse kafese içeriden ya da dışarıdan monte edilebilir özelliklere sahiptir. Yemlikler de yine rahat beslenebilmeleri için tercih edilen ürünlerdir. Suluk çeşitleri de kafeslere monte edilen ve papağanların su ihtiyacını belli süre sorunsuz gidermesine yardımcı olan ürünlerdir. Yavrulaması için yuva seçimi de önemli bir detaydır. Yuvalar farklı boyutlarda tasarlanır ve kafes teline rahatlıkla asılmasına yardımcı olacak kancaları vardır. Papağanların kafes içerisinde rahat zaman geçirebilmeleri ve oyunlar oynayabilmeleri için çeşitli aparatlar da vardır. Kafes teline sıkıca tutturulan çubuklar, merdivenler ve çeşitli oyuncaklar kafes içerisinde eğlenceli zaman geçirmelerine yardımcı olur. Papağanların bitlenme ya da herhangi bir hastalık durumu ile karşı karşıya kalmaması için sağlık setleri de temin edilmesi gereken malzemelerdir. Tüm malzemeler için n11 sayfası ziyaret edilebilir.

sultan papağanı n11

Papağanlar genel itibarıyla farklı renk, yapı ve fiziksel özellikler de bulunurlar. Bunun yanında seçtiği yaşam alanları oldukça sıcak ve daha ılık yerlerdir. Aynı zamanda şehir içinde şehir merkezine yakın yerlerde çok fazla gözükmezler. Ormanlık alanlar genel itibariyle yaşam alanlarıdır ve ormanlık yerlerdeki en üst seviyelerde yuva kurarak bazıları sürü, bazıları ise tek yaşayabilirler. Papağanlar oldukça zeki bir kuş türüdür.

Bazen sizin beklemediğiniz anlarda sizin söylediğiniz kelimeleri tekrar bile edebilirler. Hemen hemen bütün işlerini gagası ile yapar, gagası sayesinde dokunma ve kırma gibi görevleri yerine getirir. Bu sayede yiyecekleri yiyecek yok denecek kadar azdır. Bu özellikle ve diğer özelliklerdeki papağanlar için papağan fiyatları n11 içerisinde geniş bir araştırma yapılabilir.

n11 sultan papağanı kafesi

Papağanların Fiziksel Özellikleri

Papağanların fiziksel özelliklerinin başında ayakları gelir. Ayakları oldukça kısadır ve ayaklarında Toplamda 4 tane parmak vardır. Bu ayakları sayesinde çok hızlı bir şekilde tırmanma ve kavrama yeteneklerine sahiptirler. Bu yüzden de en hızlı tırmanıcı kuşlar arasında yer alırlar.

Gagaları da yine alt ve üst şeklinde bulunur. Papağanların dil kısımları da oldukça kalın ve ağız yapısına göre de uzundur. Papağanların genel itibariyle kanatları kısadır ve sadece Yeni Zelanda papağanı hariç hepsi uçabilir. Grup halinde uçarlarken sürekli ötmeleri ile birbirlerine komut gönderen papağanlar çoğu zaman saldırgan da olabilirler.

Özellikle evcilleştirilmiş papağan yetişkin ise özgürlüğüne düşkün olacağından dolayı eğitilmesi oldukça zordur. O yüzden eğitim vermek amacıyla alınacaksa o papağan kesinlikle yavru şeklinde alınmalıdır. Bu konuda papağan fiyatları n11 içerisinde yer alan çeşitlilik incelenebilir.

N11 Sultan Papağanı Maket

Papağanların Genel Özellikleri

Papağanlar genel itibariyle cana yakın ve insanlarla çok iyi anlaşan bir papağan türüdür. Ancak ona yaklaşma şekliniz oldukça önemlidir. O yüzden genel itibarıyla ılımlı yaklaşmanız gerekir. Papağanlar beslenirken ya da dinlenme sırasında sakinleşen ve genel itibarıyla farklı renklerde bulunurlar. Bazılarında kamufle olma özelliği vardır. Ağırlıklı renk olarak kırmızı, mavi, sarı, beyaz ve siyah olabilen bir kuş türüdür. O yüzden papağanlar tercih konusunda oldukça geniş bir alana sahiptir bu konuda papağan fiyatları n11 ziyaret edilebilir. Bu sayede kişiler kendisine uygun olan fiyattaki papağanı en iyi şekilde elde edeceklerdir.

Papağanların Beslenme Şekilleri

Papağanlar genel itibariyle tohum, çiçek ve meyvelerle beslenirler en çok sevdikleri ise polenli yiyeceklerdir. Papağanlar içerisinde çok azı hayvan ya da böcekle beslenir. Özellikle sultan papağanı, muhabbet kuşları, sevda papağanı, daha çok tohum türü ile beslenen papağanlardandır.

n11 papağan

Bunun yanında meyve ve sebze ile beslenmeyi seven papağanlar ise kakadular papağanı, ara papağanı gibi papağanlarda daha çok meyve ağırlıklı beslenirler.

Papağanlar beslenirken özellikle avokado, kafein süt gibi ürünlerin verilmemesi gerekir. Çünkü bu ürünler ona zararlı olacaktır. Bu konuda beslenme diyetleri uygulanmalı ve bu şekilde beslenmesi gerçekleşmelidir.

Yeni Zelanda papağanı

Diğer papağanlardan oldukça farklı bir papağan türüdür. Başta dünyadaki en ağır papağandır. Aynı zamanda bu papağanı özel kılan ise uçma yeteneğinin olmamasıdır. Yine bu papağanın kanatları ve kuyruk kısmı gelişme çağında hiçbir şekilde gelişmez. O yüzden de Yeni Zelanda papağını uçamaz. Aynı zamanda fiziksel olarak diğer papağanlardan da ayrılır.

Çünkü oldukça kilolu ve derialtı yağlıdır. Yine bu papağan diğer papağanlar kadar Hareketli bir papağan değildir. O yüzden de ormanlık alanlarda yaşamayı tercih ettiğinde hem uçamıyor olması hem de hareketsiz olmasından dolayı çabuk avlanır. Bu papağan günümüzde şuan soy bakımından endemik soya sahiptir.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir